izmir urla Covid 19 Korunma

covid 19 korunma yolları

izmir urla Covid 19 Korunma

El temizliğine dikkat edilmelidir. izmir urla Covid 19 Korunma Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanmalı, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği kullanılmalıdır. Antiseptik veya antibakteriyel içeren sabun kullanmaya gerek yoktur, normal sabun yeterlidir.
Eller yıkanmadan ağız, burun ve gözlerle temas edilmemelidir.
Ev ve araç dezenfeksiyonuna önem verilmeli ve bu konuda tam donanımlı ve biyosidal ruhsata sahip etkinliği kanıtlanmış ürünler tercih edilmelidir.

Hasta insanlarla temastan kaçınmalıdır (mümkün ise en az 1 m uzakta bulunulmalı).
Özellikle hasta insanlarla veya çevreleriyle doğrudan temas ettikten sonra eller sık sık temizlenmelidir
Hastaların yoğun olarak bulunması nedeniyle mümkün ise sağlık merkezlerine gidilmemeli, sağlık kuruluşuna gidilmesi gereken durumlarda diğer hastalarla temas en aza indirilmelidir.
Öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağız tek kullanımlık kağıt mendil ile örtülmeli, kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içi kullanılmalı, mümkünse kalabalık yerlere girilmemeli, eğer girmek zorunda kalınıyorsa ağız ve burun kapatılmalı, tıbbi maske kullanılmalıdır.
Çiğ veya az pişmiş hayvan ürünleri yemekten kaçınılmalıdır. İyi pişmiş yiyecekler tercih edilmelidir.
Çiftlikler, canlı hayvan pazarları ve hayvanların kesilebileceği alanlar gibi genel enfeksiyonlar açısından yüksek riskli alanlardan kaçınılmalıdır.

Corona Savaçlılarının izmir Urla Adresi Çınar Dezenfeksiyon

Seyahat sonrası 14 gün içinde herhangi bir solunum yolu semptomu olursa maske takılarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı, doktora seyahat öyküsü hakkında bilgi verilmelidir.
Sizler Covid-19 ile ilgili gerekli tedbirlerinizi alın bizler ise sizler için Urla, Çeşme, Güzelbahçe, Narlıdere ilçeleri, İzmir geneli, Aydın ve Muğla illerinde tam teşekküllü donanımlarımız ve Ecolab Incidine Active ürününe sahip dünyanın en iyi markası ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

 

covi19 korunma yolları

izmir urla Covid 19 Korunma

Diğer Yazılarımız için Lütfen Tıklayınız